top of page

אוראל דגני מדבר / שי אמיר

עודכן: 29 ביולי 2018

קפטן הפועל תל אביב, אוראל דגני, במסיבת עיתונאים לקראת העונה הקרובה, שתהיה עונת החזרה של הפועל לליגה הבכירה.


דגני שולח מסר לבעלי הפועל "צריכה חיזוק בהתקפה, מוליץ‘ לא הוכיח את עצמו בליגת העל“, לא מתגעגע ללאומית "יש הבדל עצום לעומת ליגת העל", לא שוכח את הדרבי ההוא ”רוצה למחוק מהחיים“, נזכר בתקופה כמנודה במכבי חיפה, חולם עדיין להגיע לאירופה, לחזור לנבחרת ומהמר שצרפת תניף את הגביע העולמי.

בגיל 29 יתחיל בקרוב אוראל דגני עונה נוספת בליגת העל, לאחר היעדרות של עונה אחת אותה "בילה" עם הפועל בליגה הלאומית. את העונה הקרובה יתחיל דגני כקפטן המועדון אחרי ששימש קפטן משני לאביחי ידין בעונה הקודמת. אם יש משהו שהוא רוצה זה שקט למועדון אחרי תקופה קשה שכללה פירוק, ירידת ליגה והחלפות תכופות של מאמנים. דגני מאמין שהפועל יכולה להגיע לפלייאוף העליון, אך יודע שצריך עוד חיזוק. דגני מקווה עדיין בגיל 29 לנסות להגשים את החלום האירופי ולחזור לנבחרת.

תחילה נשאל דגני בעיקר כמובן על הפועל, השנים שהיו והעונה שתהיה. הוא דיבר על השינוי על הקווים בתחילת העונה ומה לא עבד עם איווניר:

"בראש ובראשונה מוטי איווניר אהב סגנון משחק אחר, שכנראה פחות התאים לנו. שיחקנו חמישה שחקנים בהגנה והיינו פחות התקפיים וזה פחות מתאים להפועל ת"א, במיוחד בליגה הלאומית, שמצפים מהפועל לדרוס את כל הקבוצות ולנצח כל משחק, זה פחות התאים לשחקנים שהיו והשינוי עשה את שלו."

בתחילת הקיץ שעבר דגני היה "מנודה" מהפועל כמו בימיו במכבי חיפה ולא הורשה לצאת עם הקבוצה למחנה האימונים. אחרי שרפואה הגיע למועדון הגלגל התהפך ודגני נשאר במועדון. על רפואה אמר:

"יש לו חלק חשוב במועדון. מעריך אותו מאוד, הוא עזר לי. התחלתי את העונה כסוג של מנודה במועדון (כמו בימיו במכבי חיפה), נשארתי בארץ בזמן שהקבוצה יצאה למחנה אימונים. זה לא היה נעים לא להיות חלק מהמועדון, אבל זה עבר, אני היום ביחסים יותר טובים גם עם הבעלים וגם עם קובי, והוא תרם מאוד להישארות שלי בקבוצה."

על מטרותיה של הפועל לעונה הקרובה ועל הסגל הקיים:

"אני חושב שאם לא נהיה בפלייאוף העליון, אז לא תהיה עונה מוצלחת בשביל הפועל תל אביב, למרות שכשאני מסתכל על הסגל הנוכחי אני לא חושב שזה מספיק לפלייאוף עליון. אני חושב שצריך להתחזק בכל החלק הקדמי, האמצע. זה מה שחסר להפועל לפי דעתי."אמרת שיש להפועל בעיות בחלק ההתקפי, זה לא היה ניראה ככה העונה.

"ההבדל בין ליגה לאומית לליגת העל הוא ארבע ליגות. מוליץ עוד לא הוכיח את עצמו בליגת העל, אז נכון נתן שער יפה מול מכבי חיפה, אבל חוץ מזה לא הוכיח את עצמו ולא קיבל הזדמנויות בליגת העל".

אחרי ששיחק השנה באצטדיונים כמו מרמורק, נס ציונה ועילוט, לא ניראה שהוא יתגעגע ללאומית:

"לשחק בליגה הזו, פחות כיף משמעותית מליגת העל, חד משמעית. אבל לקחתי את זה כאתגר, אני שמח שעלינו ושמתי את השנה הזו בצד."

"מה לקחתי מהעונה בלאומית? בעיקר שאני רוצה להיות תמיד בליגת העל, שם מקומי. יכול להיות שבשלב מאוחר יותר בקריירה אני כן אשחק שם, אבל עכשיו זה תפס אותי בשלב שאני מרגיש בשיאי, זה בדיוק ההפך ממני, הייתי צריך לשחק באירופה ופתאום אני בלאומית. אני כל הזמן חושב למעלה, וזה הוריד אותי למטה. המועדון מאוד חשוב לי אז החלטתי להישאר ולעלות את הפועל תל אביב ליגה, למרות שזה לא אוראל דגני ששואף תמיד למצוינות ולהיות הכי טוב שאפשר. "

למרות שהיו לו הצעות מליגת העל אחרי שהפועל ירדה, הוא בחר להישאר במועדון בלאומית:

"לא פשוט להישאר במצב הזה, רציתי לעזוב. בעונה אחת בלאומית אתה מוותר על הרבה דברים, כמו האפשרות להיות בנבחרת, ויש עליך פחות פוקוס. לבסוף החלטתי לקחת את זה כאתגר והסקתי דברים."

האחריות כקפטן הקבוצה והאם הוא עורך הכנה שונה לעונה הבאה:

"לא עורך הכנה שונה, אין קשר. תמיד אני רוצה להיות טוב, בכושר הכי טוב שאני יכול, הן מבחינה פיזית ומכל בחינה אחרת. מאז שאני ילד לא השתניתי, אני אוהב להיות מנהיג ולנהל את הקבוצה מאחורה. הקפטן זה כיף ונחמד, מתייחסים אליך קצת שונה מבחוץ, אך בתוך המגרש אני מתנהל אותו דבר."

בקשר לדיווחים שרפואה לא מרוצה מהרכש ועלול לעזוב:

"הוא עושה נכון וזה עושה קצת לחץ על הבעלים. מאז שהוא אמר שהוא לא מרוצה החתימו עוד שחקן, אז אני לא מאמין שהוא יעזוב, אני מאמין שהוא יישאר, הוא העלה את הפועל ליגה ורוצה להישאר בהפועל, אלא אם תגיע לו הצעה אסטרונומית מקבוצה אחרת. זה הכדורגל, אנשים עוזבים בשביל כסף."

לשאלה איך למרות שהפועל תבעה אותו 170 אש"ח, הוא האריך שם חוזה לעוד ארבע וחצי שנים-תשובה ברורה לא קיבלנו:

"הייתה השתלשלות עניינים שהסתיימה ועכשיו הכול בסדר".

אתה מרגיש סמל בהפועל?

"מרגיש מאוד מוערך בהפועל, לא סמל. סך הכול רק שלוש עונות במועדון. לא חושב שקיימים היום סמלים, אולי אם אמשיך עוד כמה שנים במועדון אז ארגיש סמל."

רבים ציפו מדגני אחרי שבגיל צעיר היה קפטן במכבי נתניה והגיע לנבחרת ישראל שיגיע לאירופה. הוא מנסה להסביר למה זה לא קרה:

"החלטות פחות טובות, יש קשיים בדרך שהן חלק מהקריירה של כדורגלן, צריך את המזל הקטן שיעזור לך להמריא למעלה. היו לי כמה עונות מאוד טובות מבחינה אישית וכל פעם היה משהו קטן שעצר. למשל הייתה לי עונה טובה במכבי חיפה, ואז הייתה פציעה קטנה ולא המשכתי את החודש האחרון של העונה, שזה בעיקרון החודש הכי חשוב של העונה. היו לי סוכנים שסמכתי עליהם יותר, סוכנים שסמכתי עליהם פחות. בדיעבד הייתי צריך לקבל כמה החלטות שונות, אבל זה מה שאלוהים רצה ואני מאמין בזה. אני חושב שלא מיציתי את מלוא הפוטנציאל שלי. הייתי מאוד רוצה לעלות דרגה לעבור לאירופה, אך קרו כמה דברים בדרך שמנעו ממני. הייתה לי הצעה לפני שנה וחצי מבלגיה ולא שחררו אותי, לפעמים זה לא תלוי בך. אני עדיין אופטימי שזה יכול לקרות למרות שאני בקיץ כבר בן 30, אז הסיכויים לא לטובתי, אבל תמיד מאמין".

חזרה לנבחרת?

"אני תמיד שואף לשחק ברמות הכי גבוהות ולחזור לנבחרת. אני מצפה השנה לחזור לשחק בנבחרת ישראל. בשביל לחזור לשחק בנבחרת צריך שכל הקבוצה שלי תהיה ברמה גבוהה ושנהיה בחלק העליון של הטבלה."

אם יש משהו שדגני לא ישכח זה את הדרבי בעונת 2014, ששתי טעויות שלו הובילו למהפך של מכבי:

"אם הייתי יכול למחוק משהו בקריירה זה את החמש דקות האחרונות בדרבי הזה, כי עד אז היה לי משחק מצוין, אבל למדתי מזה המון, חודש אחרי זה החזרתי קצת לקהל ומנענו ממכבי הכתרה על חשבוננו."

פייבוריטית למונדיאל?

"חושב צרפת, רוצה ברזיל."


מתוך עמוד האינסטגרם של אוראל דגני

כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט

30 צפיות0 תגובות

Comentarios


bottom of page