top of page

איכה דוד - הקריירה של קלטינס לאן? / ליאל בוזגלו

וַיִּשְׁלַח דָּוִד אֶת יָדוֹ אֶל הַכֶּלִי וַיִּקַּח מִשָּׁם אֶבֶן וַיְקַלַּע וַיַּךְ אֶת הַפְּלִשְׁתִּי אֶל מִצְחוֹ

הציטוט הזה מספר על הרגע שדוד בן ישי יצא לעזרת העם היהודי והצליח להכות בגוליית הפלישתי באמצעות רוגטקה פשוטה ואבן שהצליחה להכניע את הלוחם גדול המימדים בדיוק כמו שדוד קלטינס עשה ב-25 לאוקטובר 2015. הקשר הצעיר בהופעת הבכורה שלו בהרכב בישל את השער הראשון ושלט ביד רמה בקישור מול שחקנים כמו גל אלברמן, דור פרץ וניהולה מיטרוביץ׳.

תחילת הדרך

קלטינס הוא שחקן תוצרת מחלקת הנוער של בית״ר. רשם באותה עונה 25 הופעות בהרכב הבית״רי ועם מספר התיקולים המוצלחים בליגה בתוספת שער ועוד 3 בישולים. זכה גם בתואר ״תגלית העונה״. יחד עם זאת, בעיקר הצית את הדימיון של אוהדי הלה פמיליה שהיו צמאים לשחקני בית שגדלו מתוך המועדון, תוך זמן קצר מצא את עצמו בסגל נבחרת ישראל כשיש לו 7 הופעות תוך השוואות לשחקנים כמו טל בנין שלא איחרו להגיע.

ההדרדרות והמעבר לבאר שבע

לאחר שדראפיץ׳ וברדה עזבו את טדי באותה סיום חל פיחות במעמדו של רן בן שמעון הובילו לפיחות במעמדו של קלטינס והגעתו של רבן שמעון לקבוצה בתוספת פציעה ממושכת של אנטואן קונט הוביל לכך שהקשר מצא את את עצמו מבלה בעמדות הבלם והמגן הימיני שהוא פחות מכיר ופחות נוח לו להציג את יכולתו בהן.

במקביל, אלי טביב ייבש אותו רבות על הספסל בניסיון לגרום לחתום על חוזה חדש בבירה. אם קלטינס חשב שהגעתו של משה חוגג תגרום לפתיחת דף חדש עם המועדון הירושלמי הוא טעה. עונה חלשה של הקבוצה ושל הקשר הצעיר הובילו את חוגג להחלטה שאף אחד משחקני הסגל הקיים לא יזכה לשדרוג בשכר מה שלא עלה יפה עם רצונו של קלטינס לשדרג את חוזהו שעתיד היה להגמר בסוף העונה.


דוד קלטינס. (מתוך דף הפייסבוק הרשמי של בית"ר ירושלים)מלחמה פרצה בינו לבין הבעלים ואף שלח מסר לאוהדים דרך האינסטגרם הפרטי שלו: ״אל תאמינו לסכומים שכתוב שמציעים לי, הם רחוקים מהמציאות. אל תאמינו לסכומים שכתוב שאני דורש, הם עוד יותר רחוקים מהמציאות. בתור שחקן בית שמקבל את כל האהבה שאני מקבל ברור שהמטרה הראשונה היא לחתום על חוזה חדש, עם זאת – צריך לזכור שבחוזה הקודם אני כבר עשיתי את ההקרבה למען בית”ר – אני כבר בן 24 ומדובר בחוזה יותר משמעותי לקריירה”.

לאחר קרבות אגו ממושכים עם המועדון ומ״ומ שעלה שרטון מצא והצעה נדיבה מאלונה ברקת, מצא עצמו הקשר בהפועל באר שבע שקיוותה למצוא תחליף הולם לג׳ון אוגו הניגרי לאחר שחתם על חוזה ל-5 עונות בבירת הנגב באמצעות סוכנו אבי נמני. תחילת הדרך הייתה נראית מבטיחה אך לאחר מספר פציעות טורדניות בבוהן ובשריר ההמסטרינג, לא הצליח לפסל הקשר את דרכו ל11 של הקבוצה, וסה״כ הכל רשם 15 הופעות מתוך 12 בהרכב ובעוד 3 משחקים עלה מהספסל.


מדוד המלך נבצר לבנות את בית המקדש הראשון, וכרגע יש הרגשה שמשהו מונע מהקשר שכונה על ידי אוהדי בית"ר ״דוד מלך ישראל״ לבנות מורשת בליגת העל. אז לאן מועדות פניו של הקשר הצעיר והאם יצליח להצדיק את ההשוואות בתחילת הקריירה לשחקנים כמו עידן טל וטל בנין?
כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט#שדר_ספורט#שדר_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#כדורגל#כדורגל#ספורט#ספורט#ליגת_העל#ליגת_העל#נדב_יעקבי#נדב_יעקבי#אורי_קופר#אורי_קופר#מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות#כדורסל#כדורסל#סקאוטינג#סקאוטינג#אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל#ניו_מדיה#ניו_מדיה#דוברות#דוברות#דיגיטל#דיגיטל#טניס#טניס#ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט#ONE#ONE#WALLA#WALLA#וואלה#וואלה#לימודים#לימודים#מכללה#מכללה#תקשורת#תקשורת#אצטדיון#אצטדיון

41 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page