top of page

בית חם/ יוסי אמסלם

הרבה ביקורות צצו בעקבות מינויו של אנדראס הרצוג למאמן נבחרת ישראל, האיש שבמו רגליו מנע ממנה העפלה לפלייאוף מוקדמות מונדיאל 2002. בנוסף למינוי האירוני הביקורות התייחסו לכך שמאמן זר לא מכיר את השחקנים וירכיב סגל לא מספיק טוב. שמונה וחצי חודשים לאחר מינויו ונראה שמאמן זר או מאמן ישראלי זה לא משנה, בסוף כולם מגיעים עם הרכב מהבית.

במשך השנים מאמני הנבחרת היו מגיעים עם הרכב ידוע ומוכן מראש, מזמנים שחקנים שאימנו ואהבו בעבר, שחקנים שמשחקים בקבוצה שאימנו בעבר ומזוהים איתה. תמיד העלו את הנושא הזה, אך אף פעם לא התייחסו לזה באופן רציני.


הרצוג. מתוך עמוד האינסטגרם של ההתאחדות לכדורגל

ב-1 באוגוסט הודיעה ההתאחדות לכדורגל שהמאמן הבא של נבחרת ישראל יהיה אנדראס הרצוג האוסטרי, הודעה זאת הגיעה אחרי שבמשך 9 חודשים לא היה מאמן קבוע לנבחרת. הביקורות לא חסכו מהמינוי הקצת הזוי אם לומר את האמת, אבל האופטימיים שבינינו דווקא ראו במינוי של מאמן זר סוף לזימונים קבועים ולא הגיוניים, אלא בחירת שחקנים על פי כושר ויכולת משחק בלבד באותה תקופה.

תחילת דרכו של הרצוג לא הייתה טובה עם שני הפסדים במשחקי חוץ מול אלבניה וצפון אירלנד ללא שער זכות. ההמשך היה נראה הרבה יותר טוב עם שלושה ניצחונות רצופים שכוללים 11 כיבושים והגעה למשחק נגד סקוטלנד במסגרת ליגת האומות שניצחון היה מעלה את הנבחרת לשלב הנוקאאוט אך היא הפסידה וסיימה את חלקה במפעל.

פרסום הסגל של הנבחרת למשחקים מול סלובניה ואוסטריה במסגרת מוקדמות היורו, הראה לנו שלא השתנה דבר ובסופו של דבר הזימונים לנבחרת נבחרים לפי שמות השחקנים והקבוצות בהן הם משחקים ולא לפי כושר ויכולת השחקנים.שמר על זימונים קבועים. מתוך עמוד האינסטגרם של ההתאחדות לכדורגל

איך קורה מצב שאוהד לויטה שנמצא בכושר מעולה וגורם עיקרי להתברגות הפועל ב"ש בפלייאוף העליון לא זומן, ואריאל הרוש הצופה בו מספסל המחליפים זומן וכנראה יקבל את חולצת ההרכב. איך חאתם עבד אלחמיד ולואי טאהא זומנו, בזמן שלשחר פיבן שלא זומן, יש עונה מצוינת במכבי ת"א בדרך לזכייה באליפות הקלה בהיסטוריה. מה גם ששרן ייני חברו לקבוצה זומן בתור בלם דבר שיכול ליצור שילוב פעולה טוב והבנה עיוורת בין השניים. הכי חשוב, איך אלירן עטר החלוץ החם בליגה שוב לא זומן(?!), אמנם שאר החלוצים שזימן גם הם בכושר טוב, אך עטר לעומתם יכול לשחק גם כחלוץ וגם כשחקן כנף וזה יכול לפתוח להרצוג אפשרויות נוספות.


החלוץ החם בליגה לא זומן. מתוך עמוד האינסטגרם של מכבי תל אביב

אמנם הרצוג נתן הזדמנות לשחקנים צעירים שנמצאים בכושר טוב וזימן את יואב ג'רפי (מ.ס אשדוד) ויהונתן כהן (מכבי ת"א) אך כנראה שלא יקבלו דקות משחק. יכול להיות שהאוסטרי רואה משהו שאנחנו לא רואים? את זה נדע אחרי שני המשחקים בעוד שבוע וחצי.

מה שבטוח, הייתה לנו תקווה שמינוי מאמן זר ישבור את המושג הזה "הרכב מהבית" וסוף סוף נקבל זימונים יעילים וצודקים, אך בינתיים זה לא קורה. נראה שעוזריו ויועציו של הרצוג משפיעים עליו וטומנים בו את האופי הישראלי במקום שילמד אותנו דבר או שניים מהכדורגל ומהאופי האירופאי, שתאכלס זו הייתה מטרת מינויו.
כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט #שדר_ספורט#שדר_ספורט #קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט #קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט #קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט #כדורגל#כדורגל #ספורט#ספורט #ליגת_העל#ליגת_העל #נדב_יעקבי#נדב_יעקבי #אורי_קופר#אורי_קופר #מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות #כדורסל#כדורסל #סקאוטינג#סקאוטינג #אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל #ניו_מדיה#ניו_מדיה #דוברות#דוברות #דיגיטל#דיגיטל #טניס#טניס #ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט #ONE#ONE #WALLA#WALLA #וואלה#וואלה #לימודים#לימודים #מכללה#מכללה #תקשורת#תקשורת #אצטדיון#אצטדיון

27 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page