top of page

גם בכדורגל נשים יודעות להתלבש/ נעם גל

נבחרת אוסטרליה בכדורגל נשים, או "המתילדות" בכינויין הרישמי, קיבלו השבוע בפעם הראשונה בהיסטוריה מדים חדשים, אייקוניים ואקסקלוסיבים שעוצבו במיוחד עבורן על ידי ענקית הלבוש נייקי.

במונדיאל הנשים הקרוב, כאשר יעלו המתילדות הזהובות למגרשים, הן לא ילבשו שוב מדים "סתמיים" שעברו בירושה מעמיתיהם הגברים. חמושות בתלבושת ההיסטורית ומושכת העין שלהן, הן הולכות לטרוף את המגרש.

ההמולה סביב המדים והחולצות המופתיות מסרבת לגווע. נייקי, ששקדה על הפיתוח בשלושת השנים האחרונות, בחרה קו עיצוב מיוחד, כזה שמזכיר ציור אומנות אבסטרקטי.

משיכות המכחול העבות, ממש כמו על בד קנבס, יחד עם צבעי הלאום הדומיננטיים, זהב וירוק, מזכירים לאוסטרלים רבים את האמנות האסטטית של שנות ה-90, שאיפיינה את הרחוב המפורסם "אוסיטר ליין" במלבורן.
מתוך bosshusting

העם התאהב במהרה בתלבושת החדשה, שהושוותה, איך לא, לחולצות הגברים הידועות לשמצה משנת 1993, שזכו לכינוי המביך ביותר- "חולצות הקיא".

הסוקורז כזכור, עלו לשחק עם מדי "הקיא הלאומיים" במוקדמות מונדיאל 94' נגד נבחרת ניו זילנד, ולאחריו אף איימו בשביתה אם ייאלצו ללבוש אותן שוב.חולצות "הקיא" משנת 1993 מול הגירסא הנשית, העדכנית והמוצלחת

נייקי, הודתה שכיוונה לתחושת "ניינטיז" נוסטלגית, כזאת שתצליח לייצג את הרוח הצעירה של המתילדות הכישרוניות, ואת העובדה שרובן ילידות העשור ההוא. בכך, אולי אף לעורר השראה בדור הבא של השחקניות.

בעזרת סריקות גוף אמיתיות, ענקית הספורט הצליחה להתאים את המדים באופן אישי ומדויק למידותיהן של השחקניות האתלטיות.

אם בעבר נשמעו קריאות סקסיסטיות "לקצר את המכנסיים" או "להצר את החולצות" כדי להפוך את השחקניות לאטרקטיביות ונשיות יותר, לא זו היתה המטרה.

התלבושות, העשויה בקבוקים ממוחזרים, יועדו לתת לשחקניות נוחות מקסימלית שאף תעזור בשיפור הביצועים הטכניים, יחד עם ניראות בולטת שתייחד אותן כקבוצה.

שלוש מילים באנגלית, Never Say Die, הוסתרו בתפר הפנימי בצווארון האחורי. הכוונה, בתרגום חופשי, היא "לא משנה מה, לעולם לא נתייאש".

עבור הכדורגלניות שיעטו על עצמן את החולצות הזהובות-ירוקות, המשמעות היא עצומה. המילים נושאות תזכורת תמידית לייחודיות ההיסטורית של הכדורגלניות האוסטרליות לדורותיהן, ומהוות את גרעין המהות שלהן.

"המתילדות" אולי לא זכו מעולם בתואר אלופות העולם, אבל הן זורחות גבוה מעל כולן בנחישות העיקשת שלהן, בגישה האופטימית הבלתי נדלית, וברוח הלחימה, "עד שיגמר הכוח- עד המוות", הספורטיבית שלהן.

נדמה, כי מנטרה מתילדאית זו, הולמת במיוחד את הנבחרת הנוכחית, שנראית מצויין תחת הנהגתה של הקפטנית והחלוצה המפורסמת סמנתה קר. "הפרטים הקטנים האלה, הם שעושים את כל ההבדל", מספרת קר.

ימים ספורים מרגע הגעת המדים החדשים לחנות, הם נחטפו מהמדפים, ולא נותרו חולצות בגזרת הגברים. זו עדות אמיתית להצבעת האמון המלא של הציבור האוסטרלי בנבחרת הלאומית שלו.

"כשאת משחקת עבור הארץ שלך, מקריבה ונותנת את כולך, ואף אחד לא מכיר בזה, זה בהחלט מוריד את החשק", מודה קר. "אבל אנחנו מרגישות את אהבת הציבור ואת תמיכת נייקי, שבאמת עומדים מאחורינו, ונותנים לנו את ההזדמנות להוכיח לכולם שאנחנו אחת הנבחרות הטובות ביותר".

ביוני הקרוב, ינחתו האתלטיות המופלאות מהיבשת הדרומית בעיר הבירה הצרפתית פריס, כשהן עוטות בגאווה את התלבושת האייקונית החדשה. יחד, הן ינסו לזכות בתואר הנחשק ביותר, ולהיות הקבוצה האוסטרלית הראשונה שעושה זאת.
מתוך האתר הרישמי www.matildas.comכותבת הטור הינה סטודנטית במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט #שדר_ספורט#שדר_ספורט #קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט #קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט #קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט #כדורגל#כדורגל #ספורט#ספורט #ליגת_העל#ליגת_העל #נדב_יעקבי#נדב_יעקבי #אורי_קופר#אורי_קופר #מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות #כדורסל#כדורסל #סקאוטינג#סקאוטינג #אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל #ניו_מדיה#ניו_מדיה #דוברות#דוברות #דיגיטל#דיגיטל #טניס#טניס #ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט #ONE#ONE #WALLA#WALLA #וואלה#וואלה #לימודים#לימודים #מכללה#מכללה #תקשורת#תקשורת #אצטדיון#אצטדיון56 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page