top of page

העטלפים במבחן \ מוסא אבו אל היג'א

בחזרה למאי 2015, לעיר אלמריה בספרד ששוכנת על חופי הים התיכון, ולנסיה קבוצת הפאר הספרדית שחוותה משברים קשים בשנים קודמות . מנצחת את הקבוצה המקומית, שבה שיחק תומר חמד ומורידה אותה ליגה. אלמריה עצובה מהירידה לעמותה הקבוצה מעיר התפוזים מבטיחה את השתתפותה בליגת האלופות לעונת המשחקים הבאה .

זו הייתה עונה שבה הכרנו שם חדש בעולם הכדורגל, הלו הוא המיליארדר הסינגפורי פיטר לים, באותה עונה ולנסיה ביצעה שינוי מאסיבי שכלל הדחת רוב הסגל ששיחק ב 2014. והחתמת מאמן פורטוגלי צעיר בשם נונו אספרינו סאנטון, ואתו נחתו שחקנים כמו נגרדו , אנדריה , גומש, רודריגו מורינו , שהמכנה המשותף לכולם זה שלהם אותו סוכן שחקנים, מנדש הפורטוגלי, שנחשב לחבר טוב לבעלים לים . בנוסף לאלה צורפו עוד שני בלמים רעבים, מוסטאפי ואוטמנדי. ובכך החבורה הזו הצליחה להחזיר את הקבוצה לליגה הטובה בעולם.

ההכנות לעונת המשחקים 15/16 החלו ואיתם החלה ההידרדרות, בהתחלה מר פיטר לים מינה בתפקיד המנהל את קים הלא קשורה לענף בלשון המעטה, במקומו של סאלבו שלו היה חלק בהצלחת הקבוצה בעונה שקדמה לעונה זו . השטות השנייה הייתה שפטר לים סמך בעיניים עצומות על חברו הפורטוגלי מנדש. שהנחית לו את המיוצגים שלו, שכללה שמות כמו אדירלן סנטוס, איימן עבד אלנור, ודניאל בארבוסה. השלושה כשלו בשתי עונותיהם במועדון , כמוהם גם המועדון שרכבת של מאמנים עברה בו, והזכור מכולם היה גארי ניוול האנגלי שפישל בצורה נוראית, ופוטר בהמשך אותה עונה. כך גם עונת המשחקים 16/17 עברה לה באותה צורה, והקבוצה סיימה במקום ה 12. הישג השיא של המועדון בשתי העונות היה, הבטחת ההישארות חמישה שישה מחזורים לפני הסוף!!! דבר שלא מתקבל על הדעת אצל האוהדים וקברניטי המועדון.

בקיץ שעבר פיטר חשב שדבר כזה לא יכול להימשך, נקט בכמה מהלכים מעניינים: הראשון מינויו של מאתיו אלימאני למנהל הקבוצה במקומה של קים הלא מנוסה, אלימאני שניהל בעברו את מיורקה ועמה נחל הצלחות בזירה המקומית. והשני מינויו של מרסילינו טוראל למאמן הקבוצה, אותו מרסלינו שחתם בעטלפים, אחרי שישב שנה בבית, בשל פיטוריו מויאריאל טרם פתיחת העונה.מרסילינו וביחד עם אלימאני ביצעו חריש עמוק בסגל ,וניפו שחקנים רבים כמו עבדאלנור, ניגרדו, סנטוס . ובמקומם החזירו לספרד את גבריאל פאוליסטה מארסנל , ששיחק תחת מרסליניו בתקופתו בויאריאל, את גיסון מוריו הבלם וגיפרי קונדוגביה מאינטר, את גונסאלו גידיש הקיצוני הלוהט שבא על תקן מושאל מפסז' . ושמר על הקשרים הספרדים דני פארחו וקרלוס סולר, על המגן השמאלי המבטיח גאיה. בחוד ההתקפה הסתמכו על רודריגו וסנטי מינה וזאזה האיטלקי. בעונת המשחקים הזו ולנסיה להטה ושמרה על מיקומה ברביעייה הראשונה לאורך כל העונה . והצליחה להשיג את מטרתה ולחזור לליגת האלופות .

אז מה על העטלפים ופיטר לים לעשות, בכדי שהפשלה מלפני שלוש שנים לא תחזור?? קודם כל הקבוצה החלה היטב את התהליך. בשמירה על קונדוגביה העוגן המרכזי בקישור האחורי של הקבוצה , שלו הייתה עונה מעולה . בקישור הצטרף אליו דניאל וואס הדני שהגיע מסלטה וראסיץ המבטיח שהגיע מהכוכב האדום בלגרד. אלא מה בקישור לקבוצה צפויה בעיה לא קלה, שכן בשבועות האחרונים שומעים על התעניינות רבה מצדה של בארסה בדני פארחו, המנהיג של העטלפים, מהלך כזה אם יקרה, מצד אחד יעשיר את קופת המועדון ויביא לצירוף שחקנים אחרים בעמדות אחרות ,אבל מצד שני ,יגרום נזק שכן קרלוס סולר הכישרוני עודנו צעיר, ויהיה וקשה לו למלא את החלל שישאיר פארחו, במידה ויעבור לבארסה.


הבעיה השנייה בקישור הינה בעמדת הקיצוני השמאלי, שבה שיחק כמושאל מפסז' גונסאלו גידיש. מתחילת הקיץ העטלפים מנסים לרכוש אותו מהקטרים ללא הצלחה עד כה, הקטרים הציעו לשחקן להצטרף לארסנל. גידיש סירב בתוקף והתעקש שיעבור רק לעטלפים, ההתעקשות הזו גרמה להדחתו ממחנה האימונים של פסז'. במידה והעטלפים יצליחו להחתימו זו תהווה תוספת כוח רצינית בחלק ההתקפי, שכן הרבה מגנים בלה ליגה סבלו ממנו ומהמהירות שלו בשנה שעברה.

בחלק ההגנתי, הקבוצה שמרה על השלד משנה שעברה, וצירפה אליו את דיאביקה מליון ואת המגן הימני ביציני מספורטינג ליסבון . במשבצת שהייתה החוליה החלשה בהגנה בשנה שעברה, אותה אייש מונטויה, שהקבוצה מנסה להיפטר ממנו.


האם נזכה לראות אותו שוב במדים הלבנים? גונזאלו גידיש (טוויטר)


בחלק ההתקפי הקבוצה מנסה לצרף עוד חלוץ שירענן את החלק הקדמי והשם המוזכר ביותר הינו קיווין גאמירו מאתלטיקו מדריד , שהעטלפים נלחמים להחתימו .

לדעתי, במידה והעטלפים יחתימו את ההחתמות שהזכרתי לעיל. אזי סביר להניח שיחוו עוד עונה מוצלחת ויתקדמו צעד אחד בליגה מבחינת מיקום , ולא מדבר על אליפות. שכן במצב הנוכחי אין את היכולת להתמודד עם בארסה וריאל על התואר. ובליגת האליפות הקבוצה תוכל להתקדם ולהחזיר את ימי הזוהר במפעל, שכללו שתי העפלות רצופות לגמר בתחילת שנות האלפיים.


כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט


21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page