top of page

זה בסדר לא להיות בסדר / הדס זילברשטיין

אלו המילים של חלוצת צ'לסי, פראן קירבי, הלוחמת שאתם צריכים להכיר. קירבי מוכרת בזכות הגולים המרהיבים, הטכניקה המרשימה ביותר ובשם גדול אחד - "מיני מסי". אבל הקרב שאותו ניצחה היה בכלל מחוץ לכותלי המגרש, הרחק מהדשא וההצלחה הגדולה. כשהייתה ילדה היה לקירבי הכל; הייתה לה ילדות שמחה, הורים ומשפחה שאוהבת אותה והצלחה גדולה בכדורגל, אבל בבת אחת - הכל נעלם, מבלי שיכולה הייתה לשלוט בדבר. ואז התחילה המלחמה הגדולה ביותר שידעה השחקנית הצעירה - מלחמה על החיים.


זה התחיל כשקירבי הייתה בת 14. היא הייתה אז באקדמיה של רידינג. זה היה עוד אימון, ועוד שיחה של דברים לשפר יחד עם המאמן באקדמיה. קירבי הייתה עם אימה (דניס) והמאמן ואז, ברגע אחד, אימה הניחה את ראשה על השולחן והתעלפה. ברגע אחד, אימה עברה דימום מוחי ומאז לא קמה שוב.

עבור קירבי, איבוד אימה היה איבוד כל עולמה - אימה של קירבי הייתה האדם החשוב לה ביותר בעולם. היא הייתה שמחה וחייכנית וקירבי הייתה כמוה כבר בגיל צעיר. גם מבחינת הכדורגל המצב לא היה שונה. לפי קירבי, אימה הייתה המנוע הכיל גדול שלה, היא הייתה המנוע שלה לרדוף אחרי חלומות. אימה ראתה מגיל קטן שהייעוד של קריבי הוא להיות כדורגלנית. ברגע שהייתה פצפונת וקיבלה כדור מגולגל על הרצפה, קירבי תמיד בעטה בו. אימה דחפה אותה ללכת לאקדמיה של רידינג ולמרות פחדיה של הילדה, האימא ניצחה.


פראן קירבי במדי צ'לסי (מתוך דף הפייסבוק הרשמי של Fran Kirby)


קירבי ומשפחתה התקשו להתאבל וניסו להמשיך כרגיל, וכמעט ולא דיברו על אימה. קירבי המשיכה לשחק, ברידינג ובנבחרת האנגלית הצעירה. והאבל? הוא הצטרף אחר כך, בבת אחת. יום אחד, במחנה האימונים, קירבי גילתה שהיא רק רוצה הביתה ומתגעגעת לאימה. היא נכנסה לדיכאון קשה מאוד - היא בקושי הצליחה לצאת מהמיטה, בכתה המון והייתה חסרת אנרגיה וכוחות. אך למרות כל הקשיים קירבי המשיכה לשחק כדורגל מקצועני עד גיל 17, אז נכנעה לקושי והחליטה לטפל בעצמה לאט לאט. היא רצתה להיות נערה רגילה, שיפסיקו לצפות ממנה להיות אחת מהכדורגלניות הגדולות בעולם, היא רצתה ללמוד לאהוב את עצמה שוב. האהבה לכדורגל חזרה כשהציעו לה לשחק בליגה חובבנית שאפילו לא היו בה אימונים. היא נהנתה מכך שלא אמרו לה איך להשתפר, מה לעשות או שכעסו עליה על כך שעשתה טעויות. ההפסדים לא כאבו כמו בעבר והם צחקו עליהם וכאשר רידינג הציעה לה לחזור-היא הייתה מוכנה.


הזמן הצליח לעזור לחלק מהפצעים להגליד. בעזרת זמן החלמה קירבי הפכה לחזקה יותר וחכמה יותר. כיום היא מוכנה לענות על כל שאלה על עברה. היא פתוחה לגבי הדיכאון והשנים הקשות שעברה ואומרת לכולם "זה בסדר לא להיות בסדר". קירבי היא שחקנית התקפה, כל גול שהיא מבקיעה, היא מקדישה לאימה. למרות הסבל שמשפחתה עברה, קירבי, אביה ואחיה התקרבו מאוד מאז האובדן. ואימה צדקה, קירבי בהחלט הפכה לאחת מהשחקניות הגדולות בעולם. שחקנית מובילה בנבחרת. רק שלצערינו, ולצער קירבי ומשפחתה, אימה לא זכתה לראות את ביתה כובשת את העולם. וגם לאחר שעברה פציעות קשות מאוד, כאלה של עונה שלמה, קירבי עדיין כאן בשביל להילחם, ולנצח.


כוכבת גם בנבחרת אנגליה (מתוך דף הפייסבוק הרשמי של Fran Kirby)


עכשיו, לאחר שבשנת 2015 עברה לצלסי, וזכתה בתארים אישיים וקבוצתיים, קירבי יכולה להסתכל רק קדימה. למרות מקום 4 במונדיאל הנשים, קירבי יכולה להסתכל קדימה בגאווה בעוד היא עושה את מה שנחשב כמעט לבלתי אפשרי. בעזרת יכולות טכניות גבוהות מאוד, קירבי שיחקה ב-16 משחקים העונה, מתוכם 8 שערים שכולם הבקיעה בתוך הרחבה, ורק אחד מחוץ לה. רק בעונה האחרונה הליגה האנגלית הפכה למקצוענית, ומכאן, גם קירבי יכולה רק לעלות יותר ויותר בתת מודע של אוהדי הכדורגל. העונה, קירבי עלתה עם צלסי לראשונה לחצי גמר ליגת האלופות, במשחק בו החמיצה פנדל אך האריות מלונדון נתנו פייט שהלחיץ גם את האלופה הנוכחית - ליון, שעלתה לגמר בעזרת ניסיון רב שלבלוז לוקה בחסר. עם זאת, העתיד יכול להיות כחול. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו ולפתוח את הראש - האם יום אחד, קירבי תצליח להביא לצלסי את גביע האלופות הראשון? או אולי את המונדיאל לנבחרת האנגלית? דבר אחד למדתי מפראן קירבי - הכל אפשרי.
כותבת הטור הינה סטודנטית במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט #שדר_ספורט#שדר_ספורט #קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט #קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט #קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט #כדורגל#כדורגל #ספורט#ספורט #ליגת_העל#ליגת_העל #נדב_יעקבי#נדב_יעקבי #אורי_קופר#אורי_קופר #מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות #כדורסל#כדורסל #סקאוטינג#סקאוטינג #אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל #ניו_מדיה#ניו_מדיה #דוברות#דוברות #דיגיטל#דיגיטל #טניס#טניס #ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט #ONE#ONE #WALLA#WALLA #וואלה#וואלה #לימודים#לימודים #מכללה#מכללה #תקשורת#תקשורת #אצטדיון#אצטדיון

41 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page