top of page

חדרה - סיפור מהאגדות/ עדן הרשקוביץ

סיפור הסינדרלה ששיגע את המדינה. הפועל חדרה תפתח את העונה בליגה הבכירה, לראשונה מזה 39 שנים. הקבוצה הקטנה מצפון השרון תנסה בעיקר, לא להיעלם לנו שוב.

הפועל חדרה גבעת אולגה שולם שוורץ היא הקבוצה בעלת השם הכי ארוך בליגת העל. אולי אפילו בכל ליגה בכירה ביבשת. הפועל חדרה הוקמה בתחילת שנות ה30 ולא באמת היוותה גורם משמעותי של ממש בכדורגל הישראלי. מלבד כמה עונות בודדות בליגה הבכירה, חדרה לא הצליחה לתקוע יתד בצמרת הכדורגל. רק פעם אחת בלבד הקבוצה שרדה יותר מעונה בליגה הראשונה, ובעיקר נעה בין הליגה השנייה לשלישית.

בעונת 1996/1997 סיימה חדרה במקום האחרון בטבלה של הליגה השנייה, וירדה לליגה א'.

עקב שינוי במבנה הליגות, הפכה ליגה א' לליגה הרביעית וכ-4 עונות לאחר מכן ירדה הקבוצה לליגה ב', אז הליגה החמישית. נקודת השפל של הפועל חדרה.

בשנת 2006 אחרי איחוד של כל הקבוצות באזור, כולל היריבה העירונית מכבי חדרה, הוקמה עירוני חדרה. המטרה עיקרית של האיחוד הייתה, איך לא, להחזיר את חדרה למפת הכדורגל. כמה עונות לאחר מכן חזרה הפועל חדרה לשמה המקורי ובשנת 2015 החל המהפך בעידודו של ראש העיר. איחוד נוסף נרקם. גבעת אולגה, שכונה בתוך העיר התווספה להפועל המקומית, ובהמשך גם סוכם כי העירייה תתמוך ותשקיע בקבוצת הבוגרים המאוחדת. ההשקעה הניבה פירות מהר מאוד וכבר תוך שתי עונות בלבד חדרה עלתה לליגה הלאומית לראשונה מזה 20 שנה, ולאחר מכן לליגה הבכירה אחרי 39 שנים.


צילום: שלומי גבאי - הפועל חדרה

אך הסוף רחוק מלהיות ורוד אצל הסינדרלה מצפון השרון. חדרה נקלעה להמון בעיות תקציביות עוד לפני תחילת העונה. רשם העמותות מצא ליקויים חמורים לאחר שבדק את הדוחות של העמותה, ומשמעות הדבר היא שהקבוצה לא יכולה לקבל "אישור ניהול תקין", שמקנה לה אפשרות לקבל תקציבים וכספים מהעירייה. התקציב שהעירייה אמורה הייתה להעביר עומד על שבעה וחצי מיליון שקל, והקבוצה כרגע בנויה מתקציב מינימום של תשעה מליון שקלים שמגיעים מזכויות שידור, מכירת כרטיסים ומינויים וספונסר ראשי. האצטדיון הביתי, שהיווה פקטור משמעותי בעונה החולפת, לא היה קרוב להיות מאושר, והביתיות עברה לעיר השכנה מנתניה. אך אם כל זה לא הספיק, בהחלט קיים תרחיש בו הקבוצה תלך לפירוק וממאזנה יופחתו תשע נקודות, אבל למהלך כזה הדרך עוד ארוכה ובחדרה משדרים שהדברים עוד יסתדרו.

בחדרה למרות הכל, מנסים לשדר אופטימיות זעירה לקראת העונה הקרובה. נבנה סגל מיוחד ומגוון שכולל את השוער הותיק אוסטין אג'ידה, הבלם הספרדי שגדל בריאל מדריד דויד מתאוס הגיע יחד עם הצרפתי אנז' פלומן, החלוץ לוסיו הברזילאי בתפקיד הסקורר ובמרכז המגרש משחק הבוסני באירקטרביץ' יחד עם עלי חטיב שכבר ידע ימים יפים בליגת העל. עם כל הרשימה המכובדת הזו, תתבסס גם הקבוצה של ניסו אביטן על סגל צעיר שכלל לא מעט השאלות של שחקני נוער מהקבוצות השונות. שחקנים שיקבלו לראשונה הזדמנות בקבוצה הבוגרת. בגזרת האוהדים כבר העבירו מסר שלא נראה שינוי מהשנים האחרונות, שכן ה"רד סטארס" ארגון האוהדים של חדרה, ימשיך לצבוע את המגרשים ולתת תצוגות כמו שהראו בעונה החולפת.


צילום: שלומי גבאי- הפועל חדרה

בעולם המודרני כבר שכחנו איך נראות סיפורי אגדות. בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי כבר התרסקו המון קבוצות שהגיעו למעלה מהתחתית, ונפלו חזרה. 100 אלף תושבי חדרה חיים בחלום, אפילו אצטדיון בעל 8 אלף מקומות כבר מכינים בעירייה לקראת השנים הבאות. מה שנותר להם רק לבקש, זו בקשה אחת אחרונה לקראת העונה הבאה - אל תיעלמי לנו סינדרלה.


כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט

82 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page