top of page

כשהיציע יותר מעניין מהמגרש/ חיים אפלבאום

0 – 0 מאכזב במשחק שלא הצליח להתעלות לרמת כדורגל המתאימה לשתי קבוצות שבעונה שעברה נלחמו על האליפות עד הרגע האחרון,ועכשיו נפגשות במשחק הראשון בפלייאוף התחתון , כאשר ברקע יציעים כמעט ריקים.

כ – 45 דקות לפני שריקת הפתיחה, התמקמתי באיצטדיון סמי עופר ולא האמנתי. למרות שלא היו לי ציפיות שאראה יציעים מלאים, אך בקושי יכולתי לספור כ- 300 אוהדים שהגיעו עד אז. לקראת פתיחת המשחק ,הגעתם של אוהדי בית"ר שפרה במעט את המצב, למרות שבסיכום הסופי ה - 2900 אוהדים שהגיעו (נציגי הקבוצות לקחו קרדיט כל אחד על חצי) אינם משקפים את הפוטנציאל הטמון במפגש כזה. אפילו מבחינת שידורי הטלוויזיה הוא נחשב למשחק המרכזי של המחזור .


היציעים המאכזבים בסמי עופר. צילום: חיים אפלבאום

שוחחתי עם מספר אוהדים של הפועל חיפה שישבו קרוב אלי ושאלתי אותם איך מסבירים את ההיענות הנמוכה. הקולני יותר אמר :"שתי הקבוצות כבר ניצלו מירידה (עוד לא בטוח מבחינת מספרים) וגם ההופעות האחרונות של הקבוצה שכבר 7 מחזורים לא מנצחת, הדיר את רגליהם של קהל גדול". אוהד אחר העיר "הייתי מציע לשני המאמנים

לסכם ביניהם לשחק משחק פתוח ומהנה, גם ככה לא סביר שאשדוד וסכנין ינצלו מהירידה". במהלך המשחק היה ניתן לחוש את המתח של אוהדי הפועל שנראו עצבניים ,ולא מרוצים. הקהל של ביתר, למרות העונה הקשה שעוברת על הקבוצה, לא הפסיקה לשיר לרגע, ונתנה קצת צבע לערב שנראה די משעמם.


צילום: חיים אפלבאום

בדקה ה - 64 התחיל הקהל המקומי להתאחד במקהלה ולדרוש משרון מימר שיתפטר, מצב לא נעים מבחינה אישית עבור מאמן שקבוצתו עדיין מנסה לשרוד בליגה. הדבר חזר על עצמו בדקה ה – 77 כאשר הפעם, הצטרפו לשירה אוהדי ביתר, שכנראה נזכרו בתקופה שמימר אימן אותם עוד העונה.

היה גם משחק, שהיות ולשתי הקבוצות היה הרבה מה להפסיד, צופפו את ההגנות ואת מרכז השדה, דבר שהקשה מאוד לפתח מהלכים מבריקים. לחץ מיידי על מובילי הכדור, לא אפשר מסירות חופשיות יותר , וגם דיוק בפסים היה מצרך די מבוקש במשחק. במחצית הראשונה בית"ר לחצה יותר לכיוון שערו של קדוש , אמנם לא היו קרובים לכיבוש.

דווקא בדקה ה – 26 גילי ורמוט השתחרר משמירה ומעמדה טובה בעט גבוה מאוד. ההזדמנות הטובה של בית"ר היתה כאשר מאור בוזגלו, שחזר להרכב לאחר הרחקתו עקב צהובים,הוכשל בסמוך לרחבה מעמדה מאוד קורצת עבור בועט מצויין כמוהו ממצבים נייחים. אכן בוזגלו לא איכזב, וירה כדור שנישק את המשקוף של קדוש שזינק בכל כוחו אך הכדור לא נכנס לאכזבת הירושלמים. לפני סוף המחצית חוזז הוכשל בכניסה לרחבה דבר הביא למחאת השחקנים, אך ה-VAR לא הגיע לפלייאוף התחתון.


במחצית השנייה המשחק כמעט לא השתנה. ההזדמנות הטובה של חיפה הגיע מבעיטה של חדידה ומכדור חוזר של חוזז שיצא בסמוך לעמוד. בדקה 63 בעיטה טובה של בוזגלו נעדפה בצורה מצויינת על ידי קדוש.

נסיונות שני המאמנים לשתף שחקנים יותר התקפיים כמו זמיר,גינסארי וביטון בחיפה לא הצילו את מימר מהקריאות המביכות, וורד,בניון ובריהון לא גרמו לשינויי במשחק של הירושלמים. לקראת סוף המשחק שון גולדברג, המגן החיפאי , נפצע והשאיר את קבוצתו בתוספת הזמן עם 10 שחקנים. לבית"ר כבר לא נשאר זמן לנצל יתרון זה.

לקראת שריקת הסיום של השופט ליאני, התחדשו הקריאות נגד מימר כאשר בוז גדול ליווה את השחקנים לחדרי ההלבשה. יש לקוות שבהמשך המשחקים ,שתי הקבוצות ישתחררו מלחצי הירידה וישחקו כדורגל יותר פתוח ומהנה, כך שהקהל שכבר מחליט להגיע ביקבל "תמורה בעד האגרה".

כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט #שדר_ספורט#שדר_ספורט #קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט #קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט #קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט #כדורגל#כדורגל #ספורט#ספורט #ליגת_העל#ליגת_העל #נדב_יעקבי#נדב_יעקבי #אורי_קופר#אורי_קופר #מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות #כדורסל#כדורסל #סקאוטינג#סקאוטינג #אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל #ניו_מדיה#ניו_מדיה #דוברות#דוברות #דיגיטל#דיגיטל #טניס#טניס #ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט #ONE#ONE #WALLA#WALLA #וואלה#וואלה #לימודים#לימודים #מכללה#מכללה #תקשורת#תקשורת #אצטדיון#אצטדיון

25 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page