top of page

לעלות מדרגה: הניצחון האישי של בכר / טמיר ששון

אמנם לא משחק מושלם, אך טקטי ברמה גבוהה, הביא עוד ניצחון (0:2) מתוק למכבי חיפה תחת המאמן. הגורמים לניצחון, ההשוואות לבלבול וקיום ההבטחה של יענקל'ה שחר בדרך למקום הראשון.


כשמכינים עוגה, קודם כל יש להביא את המצרכים הנכונים, לערבב אותם בהומוגניות עד שמתקבלת בלילה אחידה, ולאחר מכן צריכים לשפוך את הבלילה לתבנית. בדרך כלל יודעים באיזו תבנית נשתמש לפי הצורך של העוגה, אבל הרבה פעמים גם משתמשים במה שכרגע יש בבית. ברק בכר הביא את כל סוגי התבניות למכבי חיפה, ויצר מספר עוגות שונות ומעניינות במהלך כל העונה בכלל, ובמשחק נגד מכבי נתניה בפרט.


ניווט המשחק דרך המערכים

במהלך המשחק אמש (שבת) בכר שינה לא פחות מ-3 פעמים את המערך, כולל שלביא, רודריגס ושרי לא שיחקו בחלקים גדולים מהמשחק בעמדות הטבעיות שלהם. כשבכר רצה שליטה בכדור – הכניס את רודריגס והסית אחורה את אבו פאני, רוצה גול מהיר בפתיחה – פתח עם שרי בעמדה קדמית והקשר עזר בלחץ על היריבה שהוביל לגול, נראה היה שלכל תרחיש במשחק לבכר הייתה תשובה. עוקביו של המאמן במרוצת השנים כנראה לא יופתעו מהעניין, הרי בכר ידוע כטקטיקן דגול, אבל כשמכבי חיפה של מרקו בלבול ניסתה לעשות כך, זה היה נראה מפוזר והביקורות לא איחרו לבוא גם מהיציע, ומשחק אחר משחק צמד המילים "מרקו, חילוף!" היה דומיננטי בקרב הקהל הירוק.


קבוצתו של בכר (מתוך דף הפייסבוק הרשמי של מכבי חיפה בכדורגל)שדרוג ה"מצרכים"

כל רכש של בכר העונה מתברר כבינגו, ומעבר לכך, הוא שידרג את הקיים בהרבה מובנים. אתמול, כמו עוד הרבה משחקים העונה, ראו כמה שפלאניץ' הפך לעוגן המרכזי בהגנה, כשכיסה כל פעם על גורם אחר בחלק האחורי עם סגירות וחילוצים אדירים. רודריגס נכנס במחצית ושינה לחלוטין את הלך המשחק, שנטה לכיוון הנתנייתים בדקות רבות במחצית הראשונה. בכר הוסיף מחץ גם לשחקנים דוגמת נטע לביא, שאותו הסיט במהלך כל העונה, וגם אתמול, לעמדה קדמית יותר עם כניסתו של רודריגס, שתמך מאחור בזמן התקפות ירוקות, בזמן שלביא הוסיף גוון נוסף להתקפה הירוקה.


לעלות מדרגה

בימים שלאחר ההחלטה של יענקל'ה שחר להחליף את מרקו בלבול בברק בכר, היו רבים שהרימו גבה שאחרי כמעט עשור שכון, הבעלים מחליף את מי ש"הוציא את העגלה מהבוץ". התשובה של יענקל'ה : "אם אנחנו רוצים לעלות מדרגה, אנחנו צריכים לשנות". יש שיגידו שהפתיחה הרעה של מכבי תל אביב היא זו שגרמה למקום הראשון, אבל כמו שהשיר הידוע של עוזי חיטמן אומר – "הטבלה לא משקרת". אם השלמתם את המשפט הבא בראש, חכו עוד טיפה, כלום לא סגור. מה שבטח, שעלית המדרגה עליה שחר דיבר קרתה, כי אתמול מכבי חיפה עלתה מדרגה אחת בטבלה מהעונה שעברה, וכמה שהיא משמעותית.


בסיום המשחק רוקאביצה כתב ברשת "לא ניצחון יפה, אבל חשוב", והוא צודק. מכבי חיפה לא הציגה 90 דקות של כדורגל גדול אתמול. אבל דווקא בגלל שכך היה, הניצחון מתעצם, כי המרכיבים שמשלימים יחד את העוגה של בכר, והתבניות אליהן שפך את הבלילה, הן אלה שיצרו עוגה טובה בסוף הערב. עוגה של מקום ראשון.
כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט#שדר_ספורט#שדר_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#כדורגל#כדורגל#ספורט#ספורט#ליגת_העל#ליגת_העל#נדב_יעקבי#נדב_יעקבי#אורי_קופר#אורי_קופר#מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות#כדורסל#כדורסל#סקאוטינג#סקאוטינג#אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל#ניו_מדיה#ניו_מדיה#דוברות#דוברות#דיגיטל#דיגיטל#טניס#טניס#ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט#ONE#ONE#WALLA#WALLA#וואלה#וואלה#לימודים#לימודים#מכללה#מכללה#תקשורת#תקשורת#אצטדיון#אצטדיון

36 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Yorumlar


bottom of page