top of page

מההווה, אני בונה את העתיד / אורי סלבין

איזה למפארד צ’לסי רוצה? את למפארד השחקן או למפארד המאמן? פרנק למפארד, קפטן הקבוצה האגדי, חתם בצ'לסי כמאמן לשלוש שנים ב-4 ליולי 2019. למפארד, בעת החתימה, לא היה מודע לכך שעל צ'לסי חל איסור העברות למשך שנה, בעקבות העונש שקיבלו על שיתוף זרים. כולנו זוכרים את לאמפרד כפטיש של הבלוז במרכז הקישור - המנוע והקפטן ויש לנו זיכרונות מדהימים ממנו. השאלה האם כמאמן יכול להשפיע כמו בעבר.

האם בעוד מספר שנים נזכור שלמפארד עשה שינוי ענק בצ’לסי גם בתור מאמן? מאמן הבלוז הגיע העונה כמאמן צעיר שעדיין חסר לו ביטחון. ראינו העונה כי הדיסטנס עדיין לא מהודק מספיק בין למפארד לשחקני המועדון. למפארד צריך להראות הבנה, ופחות רצינות כלפי השחקנים. שינוי זה בהתייחסותו, ייתן לו ביטחון בשנים הקרובות, כדי להיות מאמן מצליח ואהוב (כמו זידאן ,קלופ, ופפ). הוא צריך למצוא את חיבור הנכון, כדי להגיע לליבם של השחקנים. זאת העונה הראשונה, של הפטיש הלונדוני בפריימר ליג. לכן מהעונה הבאה יהיה לו הרבה על מה לעבוד ולשפר את החלקים, אלו הפחות מוצלחים, שהיו העונה בליגה. לדוגמה, ההפסד בגמר הגביע 2-1 לארסנל. השערים שצ'לסי ספגה הגיעו משילוב של בעיות שיפוט, פציעות, וחוסר תפקוד בהגנה. צ'לסי אפשרה לארסנל לתקוף ולא הצליחה לסגור אותה. כאן, כאמור, עולה המחשבה, לקראת העונה הבאה.

צ'לסי חייבת לשפר את הקו האחורי של הסגל. נשאל מדוע עדיין לא הגיע בלם, שיכול להשתלט על העניינים, כמו אגדת העבר ג'ון טרי? קפטן הבלוז, היה ללא ספק אחד האנשים, המנהיגים, והשחקנים המרכזים שניהלו היטב את קו ההגנה והחזיקו את הבלוז לא רע מבחינה מנטלית. בזכות בלם כמו טרי, צ'לסי הגיעה לתארים משמעותיים. זה מה שחסר לצ'לסי: בלם פיזי, מנהיג על המגרש, כזה המחלק הוראות - דבר שיכול לקחת את צ'לסי הרחק הרחק.

הבלוז סיימו העונה בטופ 4 בפריימר ליג. הישג מעולה עבור למפארד, שמאמן בסה”כ בשנתו השנייה. זה הישג מאוד משמעותי עבורו ולא כישלון כמו שחושבים חלק מהאוהדים והפרשנים. הוא הגיע לאחר שהמועדון מכר את אחד הכוכבים של השנים האחרונות, אדן הזארד כשבאותו זמן היה לצ'לסי את עונש איסור העברות. למפארד לקח סיכון משמעותי, לחתום כמאמן הבלוז, בלי כוכבים. אבל אולי הגיע זמן הכישרונות הצעירים - הגיע זמן הפריצה של הכישרון הנוצץ: תמי אברהם. השחקן, בן ה-22, כבש העונה 15 שערים במדי הבלוז, קיבל את המומנט שלו במועדון והוכיח את עצמו. כדאי שימשיך בכושר הנוכחי על מנת להמשיך ולתרום לקבוצה.


למפארד (מתוך דף הפייסבוק הרשמי של Frank Lampard)


כאן עולה השאלה האם תמי אברהם רוצה להיות שחקן הרכב, או שחקן שעולה מהספסל ? במהלך העונה, תם עונש איסור ההעברות עבור צ'לסי והיא החלה לחזק את החלק הקדמי, כאשר החתימה לעונה הבאה את חאקים זייך, טימו ורנר, וקרובה מתמיד להחתים גם את קייל הבארץ - הפליימייקר הצעיר והמחונן מלברקוזן. כרגע מתנהל משא ומתן ביניהם, והוא מאוד יכול לעזור לחלק ההתקפי של המועדון. אבל למה לשפר את החלק התקפי בלי לתת את הדעת על חיזוק הצד ההגנתי? כפי שנאמר, הבלוז, חייבת בלם חדש, פיזי, שישתלט על העניינים ויקבל את סרט הקפטן, ייקח סמכות אצל הלונדונים, כי אספיליקואטה לא מתאים בתור בלם והבלוז יצטרכו בלם איכותי יותר ובעל ניסיון שיפקח על הקבוצה.

איך תראה העונה הבאה של צ’לסי? מאמן הבלוז יהיה חייב לשלב את ורנר ותמי אברהם ביחד ברוטציה. כדי שהשיטה ביניהם תעבוד, טימו צריך להיות בחוד ותמי מאחוריו, יניע את הצד ההתקפי, יפעיל לחץ טכניקה, ויגרום למשחק מהיר. תמי מצידו, צריך שזה יעבוד, בשביל לשלב מהירות וסיומת. העונה היה חסר גרזן על המגרש פאזל שחסר בו חלק. הפאזל החסר הוא אנגולו קאנטה, בשנים הראשונות שלו בצ'לסי, הוא הציג הגנה מרהיבה, חילוצי כדור מעולים, ואיפה שלא תהיה, קאנטה ימצא אותך על המגרש. בכל זאת ההיסטוריה של קאנטה, לא שינתה דבר אצל למפארד. השנה היו שלושה קשרי אמצע, שמתוכם כולם התקפים. קישור, דווקא, היה די רך, ולמפארד חייב לחשוב עם עצמו מה הכי נכון עבור הקבוצה. ההחלטה הנכונה לדעתי היא, שקאנטה ישחק כגרזן של הבלוז ויראה לנו שהפאזל, הושלם.

בסופו של דבר צ'לסי הגיעה להחלטה בשבוע האחרון והחליטה לתכנן את המכירות של כל הצד ההגנתי, כולל השוער המאכזב, שציפינו ממנו ליותר. קאפה הגיע מבילבאו כשוער היקר ביותר בהיסטוריה של המועדון, אבל לא הצדיק את המחיר לאור היכולת החלשה העונה. לכן הבלוז חייבים למצוא גם שוער שישפיע על הביטחון של הקבוצה, על המגרש – הרי כשהשוער בטוח, השחקנים מרגישים בביטחון, לנצח ולהשיג את המטרה.

כפי שנאמר, בסופו של דבר, צ'לסי מוכרחת לשפר את הצד ההגנתי. היא חייבת להשקיע בצד הגנתי לא פחות משהיא משקיעה בצד ההתקפי. צ'לסי כרגע נמצאת בתהליך בניית הסגל לשנים הקרובות. כדי להצליח במאבק להשיג תואר יוקרתי כמו אליפות הפריימר ליג או להילחם לזכות בתואר בליגת האלופות, המאמן האנגלי הצעיר יהיה חייב לשנות את הגישה שלו והיחס לשחקנים, להיות יותר משוחרר ושמח איתם ולא רק קשוח ורציני, על מנת לייצר כימיה טובה יותר איתם. בנוסף הוא צריך לזכור שהרבה תלוי בו – בלמפארד עצמו, כדי לעשות את השינוי ולבנות את הקבוצה החדשה. במידה ויעשה זאת, יש מה לצפות מהלונדונים בעתיד הקרוב. כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט#שדר_ספורט#שדר_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#כדורגל#כדורגל#ספורט#ספורט#ליגת_העל#ליגת_העל#נדב_יעקבי#נדב_יעקבי#אורי_קופר#אורי_קופר#מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות#כדורסל#כדורסל#סקאוטינג#סקאוטינג#אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל#ניו_מדיה#ניו_מדיה#דוברות#דוברות#דיגיטל#דיגיטל#טניס#טניס#ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט#ONE#ONE#WALLA#WALLA#וואלה#וואלה#לימודים#לימודים#מכללה#מכללה#תקשורת#תקשורת#אצטדיון#אצטדיון

103 צפיות0 תגובות

Comentarios


bottom of page