top of page

מכונה גרמנית משומנת היטב / יאיר גלוסקא

הרבה שואלים מה היא הסיבה האמיתית לשינוי של באיירן מינכן העונה? האם זו העובדה שרוברט לבנדובסקי הוא הוא הפולני הכי לא קר – הרי הוא הראשון שסיים עם יותר שערים מרונאלדו או מסי ב-13 שנים האחרונות בליגת האלופות או שמדובר בפריצה של סרג' גנאברי ושפם הצ'ארלי צ'פלין שלו. אולי בכלל איך שלאון גורצקה חזר מהקורונה כמו קפטן אמריקה. לדעתי התשובה היא איך שהמאמן האנזי הפליק לכל אירופה.

באיירן מינכן התחילה בצורה צולעת את עונת 2019/20 והבינה שהיא צריכה שינוי. בנובמבר 2019 החליטה שהיא מפטרת את המאמן ניקו קובאץ' והחליטה לתת את המושכות באופן זמני לעוזר מאמן שלה האנזי פליק, הטקטיקן המחונן שלאורך השנה ייצב את כל הבעיות שהותיר קובאץ' והפך אותה לקבוצה הטובה ביותר באירופה.

ניקו קובאץ' הוא מאמן קשוח בלשון המעטה, יצר תסכול ענק בקרב השחקנים ואפילו ספסל את תומאס מולר והוציא אותו מהתוכניות שלו. קובאץ' לא התאים בכלל לבאיירן מינכן. האנזי פליק לעומת זאת מתאים לקבוצה כמו כפפה ליד. פליק הוא מאמן של שחקנים (ההפך הגמור מקודמו בתפקיד), החזיר את שמחת החיים של הקבוצה והוסיף יצירתיות בהתקפה וסדר בהגנה. את אותו תומאס מולר החזיר להרכב והפך אותו לבורג משמעותי במערכת בכך שסיים עם 21 בישולים ושבר את השיא העונתי של הבונדסליגה. בדצמבר באיירן הכריזה שפליק יסיים את העונה כמאמן ובאפריל האריכה את את חוזהו עד לשנת 2023!


אלופת אירופה בפעם השישית בתולדותיה (מתוך דף הפייסבוק של FC Bayern Munchen)מאזנו של פליק כמאמן באיירן מינכן עומד על 32 נצחונות, תוצאת תיקו אחת ושני הפסדים בלבד בתוך 35 משחקים. אנחנו מדברים על זכייה בליגה הגרמנית, זכייה בגביע הגרמני וזכייה בתואר היוקרתי מכולם - ליגת האלופות, כשהוא וחניכיו הופכים לקבוצה הראשונה שזוכה בתואר שהיא ניצחה בכל המשחקים בעונה.

לקראת המשחק היו הרבה תהיות האם פליק ישנה את סגנון משחק הלחץ הגבוה שלו, כשהוא ממקם את הקו האחורי שלו מאוד גבוה. סגנון משחק זה חושף את הקבוצה למתפרצות ובעייתי נגד שחקנים מהירים ומסוכנים כמו ניימאר ואמבאפה, שניים משחקני ההתקפה הטובים בעולם. פליק הוכיח לנו שהוא מאמין בשיטה שלו ובשחקנים שלו ולא ויתר על ה"אני מאמין שלו". תומאס מולר אמר כי "לשחק לחץ גבוה מעניק לנו ביטחון עצמי ומותיר את היריבים שלנו עם פחות שטח לנוע - הפריזאים שחקנים טובים מאוד בהתקפה ותוקפים במהירות". דויד אלאבה הוסיף כי "אי אפשר להגן כל כדור - אנחנו משחקים כדורגל עם סיכון גבוה בגלל שאנחנו כל כך גבוהים".


לבנדובסקי. גאון כדורגל פולני (מתוך דף הפייסבוק של FC Bayern Munchen)האנזי פליק הבין שבשביל למנוע את המתפרצות הקטלניות הוא צריך להפעיל לחץ אדיר על חוליית הקישור של פריז ובראשם פארדס, השחקן היצירתי בקישור שתפקידו למצוא את ניימאר ואמבאפה. פליק וחינכיו גרמו לפארדס להיות שחקן הקישור שנגע הכי פחות בכדור עד שהוחלף. כאשר פריז כן הצליחה לחדור את קו ההגנה הגבוה של באיירן, היא פגשה את מנואל נוייר, השוער האגדי, שהזכיר לנו שמוקדם עדיין להספיד אותו ושהוא עדיין אחד מהשוערים הטובים בעולם. באיירן מינכן נשארה עם הדרך שלה והפכה להיות הקבוצה הראשונה שפריז לא כובשת מולה מזה 34 משחקים.

לכן, אני חושב שהאנזי פליק הוא הסיבה האמיתית לשינוי של באיירן מינכן. האנזי העביר מסר חשוב לכולנו בכך שנשאר עם ה''אני הפנימי'', עם הדרך שלו והוכיח לכולנו שמקומו בטופ-העולמי של מאמני הכדורגל ושהוא יישאר כזה לעוד הרבה מאוד זמן.
כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט#שדר_ספורט#שדר_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#כדורגל#כדורגל#ספורט#ספורט#ליגת_העל#ליגת_העל#נדב_יעקבי#נדב_יעקבי#אורי_קופר#אורי_קופר#מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות#כדורסל#כדורסל#סקאוטינג#סקאוטינג#אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל#ניו_מדיה#ניו_מדיה#דוברות#דוברות#דיגיטל#דיגיטל#טניס#טניס#ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט#ONE#ONE#WALLA#WALLA#וואלה#וואלה#לימודים#לימודים#מכללה#מכללה#תקשורת#תקשורת#אצטדיון#אצטדיון

59 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page