top of page

מסע אצילי / ערד גרינוולד

מפרשת הקטינות, דרך הגיחה לקפריסין, עד הרגע שכבש שערים ראשונים במכבי חיפה. מה עבר הקשר עד שהעלה את מכבי חיפה לרבע גמר גביע המדינה.


לפני הצמד שכבש עומר אצילי אמש נגד מכבי פ"ת במסגרת שמינית גמר גביע המדינה, ולפני שהעלה את מכבי חיפה לרבע גמר הגביע, צריך לחזור אחורה, לתקופה שבמהלכה לא ידענו אם הקשר ימשיך לשחק כדורגל. בחודש יולי פרצה לחיינו פרשת הכדורגלנים והקטינות, שבה היו מעורב שחקן מכבי תל אביב דאז עומר אצילי (יחד עם דור מיכה). השניים היו חשודים בבעילה אסורה בהסכמה של שתי קטינות מתחת לגיל 16 ובהגשת אלכוהול לקטינות.


אם היו שואלים אז את האדם הממוצע מהו העונש על עבירות מסוג זה, סביר להניח שהיה אומר שאינו יודע, ואם היו מבקשים ממנו לנחש, סיכוי לא קטן שהיה עונה שהשחקן היה צריך להישלח למאסר. בכלל, עננה כבדה ריחפה מעל הקריירה של אצילי, והייתה תחושה שאולי אנחנו בדרך לפרשת "אדם ג'ונסון" בגרסה הישראלית. כזכור, ג'ונסון, קשר מנצ'סטר סיטי ונבחרת אנגליה לשעבר, שהספיק לזכות בפרמייר ליג ובגביע האנגלי, נידון ל-6 שנות מאסר לאחר שקיים יחסי מין עם קטינה. בסופו של דבר , התיק נגד הקשר הישראלי נסגר מחוסר אשמה אך הנזק כבר נעשה – מכבי ת"א קיבלה החלטה לשחרר את השחקן לאלתר.


לאחר השחרור ממכבי ת"א, אצילי הצטרף לאפואל ניקוסיה הקפריסאית, ונראה היה שאולי מעבר למדינה אחרת, תשכיח את הפרשה והשחקן יחזור להתרכז בכדורגל. 11 הופעות ללא אף שער, זו הייתה הסטטיסטיקה של הקשר במסגרת הליגה הקפריסאית. נראה היה שהפרשה עדיין לא עזבה אותו. היכולת החלשה יחסית ברוב הזמן ששיחק , נוסף על המצב המחפיר של הקבוצה בטבלה (נמצאת היום בפלייאוף התחתון) נתנו את האותות לקראת עזיבה של אצילי, ובארץ כבר החלה חרושת שמועות מי תהיה הקבוצה שתזכה לקבל את השחקן.


שתי קבוצות התמודדו על שירותיו של אצילי – מכבי חיפה ובית"ר ירושלים. האחת, נמצאת במאבק על האליפות , והשנייה (בה שיחק בעבר) - מדשדשת בתחתית. בסופו של דבר, הקשר בחר בבחירה הקלה וההגיונית- בירוקים מהכרמל. מספר 9 החדש של הירוקים השתלב לא רע בכלל בקבוצה וב-10 הופעות בליגה יש לו 5 בישולים. אמנם הרכש החדש עוד לא הצליח להבקיע במדי הירוקים אבל במועדון הייתה סבלנות ותחושה שבקרוב זה יתפוצץ, בקרוב הוא יבקיע וישכיח לגמרי את כל הפרשה מאחוריו. הפיצוץ הזה קרה אמש.


הביאו אותו על מנת לנצח (מתוך דף הפייסבוק הרשמי של מכבי חיפה בכדורגל)אצילי לא רק עם שער ראשון בישראל (מאז השער נגד הפועל בדרבי במדי מכבי ת"א) אלא עם צמד בשני מהלכים שכל כך אופייניים לאצילי. בשער הראשון זה עוד הלך בצורה לא כל כך חלקה כאשר הכדור שנבעט על ידיו לא היה חזק במיוחד, פגע באור בלוריאן ונכנס פנימה. בשער השני, לעומת זאת ראינו את עומר אצילי במלוא תפארתו קיבל את הכדור בפינה הימנית של הרחבה, חדר למרכז ושחרר בעיטה קטלנית ברגל שמאל לפינה הרחוקה, אל בין חיבורי הקורות בשערו של ינקו. אצילי נראה אחרי השערים משוחרר מאוד, ניהל את המשחק של חיפה כאילו הוא כבר שנים במועדון. כמה לחץ השתחרר אצלו אחרי השערים הללו.


בשריקת הסיום התבשרנו לא רק על שעריו הראשונים של אצילי במכבי חיפה, ועל כרטיס לרבע גמר הגביע, אלא על חזרתו הסופית של השחקן לכדורגל הישראלי. כשהגיע לחיפה, דובר על רכש "שובר שוויון" במאבק על האליפות, אך מסתבר ככזה גם במאבק על הגביע. אולי משום שלגביע חוקים משלו.
כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט#שדר_ספורט#שדר_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט#כדורגל#כדורגל#ספורט#ספורט#ליגת_העל#ליגת_העל#נדב_יעקבי#נדב_יעקבי#אורי_קופר#אורי_קופר#מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות#כדורסל#כדורסל#סקאוטינג#סקאוטינג#אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל#ניו_מדיה#ניו_מדיה#דוברות#דוברות#דיגיטל#דיגיטל#טניס#טניס#ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט#ONE#ONE#WALLA#WALLA#וואלה#וואלה#לימודים#לימודים#מכללה#מכללה#תקשורת#תקשורת#אצטדיון#אצטדיון

335 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page