top of page

ראיון באיזי/ דניאלה וירין מזרחי

לקראת פתיחת עונת 2019/20 ומפגש גביע הטוטו מול הפועל חיפה ובמסגרת קורס כתבי ספורט במכללת "ספורט פאנל" נפגשנו מר איזי שרצקי , בעלי הפועל קריית שמונה, לראיון לקראת פתיחת העונה.


אתה משקיע מזה כ-20 שנים בתחומים רבים בצפון ,בתי תמחוי, בית ספר לאנגלית, מרפאות שיניים, עמותת " אחריי" ועוד. 450 מיליון שקלים ב-20 שנה וגולת הכותרת- הפועל קריית שמונה. עד מתי ?

בחרתי להגיע לק״ש על מנת לאמץ את העיר בעקבות הקטיושות בשנת 99 '. אחרי שנה וחצי שאימצתי את העיר, הגיעו אליי עם הצעה לקחת את קבוצת הכדורגל שהייתה במצב קשה מאד. מאחר ובעברי הייתי שחקן במכבי תל אביב וברמת עמידר ואף בהנהלת מכבי , הציעו לי לקחת את הקבוצות העירוניות. קיבלתי את קריית שמונה כשהיא הייתה בליגה הרביעית והבטחתי שאם אני לוקח את הקבוצה, תוך זמן קצר היא תעלה לליגה גבוהה ואף תגיע לאירופה וזה מה שאכן קרה. תוך 5 שנים עלינו לליגת העל , זכינו באליפות ,ואפילו שיחקנו באירופה .


איזי שרצקי, העל הפועל קריית שמונה. מתוך מועדון עירוני קריית שמונה


מאחר ואינך רווה נחת בשנים האחרונות האם אתה רואה סיטואציה של מכירה?

הבעיה פשוטה מאד, אף אחד לא ייקח את זה ממני. אם היום אני מעביר את הקבוצה לידי מישהו אחר, אני צופה שתוך זמן קצר הקבוצה תחזור לליגה הרביעית, לנקודת המוצא בזמן שהגעתי. זאת הבעיה שלי ולכן אני שם.


ניתן לראות שמעבר לקבוצה הבוגרת של המועדון, מחלקת הנוער הפכה לבייבי שלך.

אכן, אני משקיע המון במחלקת הנוער שלי. בתחילת הדרך היו 20 שחקנים בקבוצה והיום יש 500 שחקנים . הקבוצה של היום היא בין הקבוצות הטובות בארץ. ההשקעה היא מתוך אמונה שזה יצליח והם למעשה הם דור העתיד . התוצאות מדברות בעד עצמן, הם לרוב מסיימים מקומות 3-4 והגיעו לגמר גביע, זו ההשקעה הכי טובה שלי .אני מאמין בשחקני הבית .


אם ניגע מעט בניהול המקצועי של הקבוצה- תחלופת המאמנים במועדון גבוהה, מה הסיבה?

אני עם הקבוצה 20 שנה , עם מספר המאמנים הקטן ביותר. התחלתי עם טבק למשך שנתיים, שלוש שנים שמעון עטרי, בן שמעון שש שנים וברק בכר ארבע. סה"כ 15 שנים . אין מקום בעולם שעבדו בו ארבעה מאמנים ב-15 שנה .

בחמש השנים האחרונות נכשלתי. מוטי איווניר , גילי לנדאו,שלומי דורה ,תומר קשטן וחיים סילבס ,אני מודה שנכשלתי בבחירה .

יחד עם זאת ,עם כולם אני בקשר מצוין וכולם רוצים לחזור ולאמן אצלי .

מסאי דגו מאמן עם מעט ניסיון , האם אין סיכון במהלך כזה ?

אני עוקב אחרי דגו זמן רב , מאד אוהב אותו ואני חושב שהוא מאמן מצוין והוא עוד יפתיע. הוא אימן בכפר סבא, הוביל את הליגה עם 10 נקודות וכשפוטר היה במקום הראשון. הסיבה לפיטורים הייתה עמידה על עקרונות של דגו , משום שלא נתן לנכד של יצחק שום לשחק .גם את הפועל פתח תקווה שהוא אימן ,זו גם הצלחה גדולה ,התחיל עם מינוס 11 נקודות , ללא תקציב והשאיר אותם בליגה .

ומי יבחר את השחקנים ?

דגו ראה וידאו של 50 שחקנים. אמרתי לו שיבחר והוא ציין את השחקנים שהוא מעוניין בהם . יצאתי להפלגה ובשקט ראיתי את הסרטונים ואישרתי לו את השחקנים שדרש .

האם אתה רואה את הקבוצה מועמדת לפלייאוף עליון ובהמשך לשחק באירופה?

כל מי שנימצא בכדוררגל ואני הרבה שנים בכדור רגל יודע שאין בעל קבוצה אחת שלא חושב שהוא הולך להגיע לפלייאוף עליון. במציאות הכל שונה. לא רק זה רואים את עצמנו מגיעים מעבר לזה , אבל זה לא מצליח , כבר הייתי אלוף ,זכינו בגביע , שש שנים הייתי באירופה, אני משקיע המון כדי להגיע לתוצאות ולעתים זה לא מצליח. במקרה שלנו הסיכויים שנזכה באליפות קלושים ביותר .

האם הקבוצה תתחזק בשחקן נוסף?

בימים הקרובים יהיה משהו .

לרגע מצלצל הטלפון ובקו השני עו"ד מורן מאירי שקובע פגישה ביחד עם בן מנספורד, מנכ"ל מכבי תל אביב.

ובכל זאת?

יש עסקה בנינו לבין מכבי ת״א אבל אסור לדבר על זה , עד שתצא הודעה מהם. מכיוון שזה עוד לא חתום. כנראה

שהם יקנו מאתנו את נחמיאס ואנחנו מקבלים את עידן קארצב ואיילון אלמוג. בהשאלה לשנה , אסור שזה יתפרסם בשלב זה .

שלושה זרים חדשים, ניצחון 2-1 מול חדרה , עושה רושם שאתם בהכנה טובה לליגה .

עדיין מוקדם מידיי ,כיוון שמהפועל חדרה לא ניתן להסיק מסקנות אבל בהחלט עושים רושם טוב , נקווה שימשיכו ככה

בהמשך ישנם עוד משחקים ושם ניראה את היכולות שלהם .

מיעוט הקהל , לא מפריע לך ?

בניתי מגרש של 5000 אוהדים, הקהל לא מגיע .הייתי רוצה שיהיה יותר קהל , אך אניני יכול לשנות את זה וחבל .

אני רואה שאת מבינה עניין , אני מאד אוהב נשים שאוהבות כדור רגל , זו הסיבה שאצלנו נשים נכנסות חינם .

רמת הליגה בלשון המעטה לא משובחת ובכל זאת מחירי השחקנים עולים , מדוע?

אני הפסקתי עם זה , הורדתי את התקציב שלי בהרבה , השתגעו פה כולם, מכרתי שחקנים השנה ב7 מיליון שקלים , כמה הם שווים ? מעדיף לא לומר ...

לוי גרסייה , כישרון ללא ספק.

הוא יהיה שווה או 10 מיליון דולר או כלום , הוא כוכב אין כאלה שחקנים בעולם ,ללא ספק, אם הפוטנציאל שלו ימומש , בית״ר תמכור אותו גם ב10 מיליון דולר ויותר מזה אבל , יש לו בעיה בראש .אם תהיה לו אישיות הוא יהיה השחקן הכי טוב בעולם.

האם לדעתך המנהלת מתנהלת נכון?

המנהלת זה דבר הכי נכון שקרה. תמיד יש מה יש מה לשפר, אבל צריך לזכור שהם הביאו הרבה כסף ועשו הרבה דברים. יש להם בהחלט עוד עבודה , אך יחד עם זאת המנהלת מתנהלת מצוין .כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט #שדר_ספורט#שדר_ספורט #קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט #קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט #קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט #כדורגל#כדורגל #ספורט#ספורט #ליגת_העל#ליגת_העל #נדב_יעקבי#נדב_יעקבי #אורי_קופר#אורי_קופר #מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות #כדורסל#כדורסל #סקאוטינג#סקאוטינג #אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל #ניו_מדיה#ניו_מדיה #דוברות#דוברות #דיגיטל#דיגיטל #טניס#טניס #ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט #ONE#ONE #WALLA#WALLA #וואלה#וואלה #לימודים#לימודים #מכללה#מכללה #תקשורת#תקשורת #אצטדיון#אצטדיון


23 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Коментарі


bottom of page