top of page

שמונה קנים ונקודה לכל קבוצה/ עדן שטרית

לראשונה העונה אמש, נפגשו אלופת המדינה ומחזיקת הגביע אשתקד, הפועל באר שבע והפועל חיפה בסמי עופר, להתמודדות שסיפקה לנו את אחד המשחקים היותר גדולים שראה הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות. 4-4 מטורף, בסיומו הקהל המארח חגג ביציעים, והקבוצה מהנגב יצאה שוב חפויה ראש לאחר שהוליכה לא פחות משלוש פעמים במהלך המשחק בהפרש של שני שערים, כאשר בסופו של דבר, נאלצה להסתפק בנקודה אחת בלבד.

המשחק החל בקול תרועה רמה, כשסבע נגח למשקוף וגילי ורמוט החטיא ממצב קורץ, אבל מיד הסכר נפרץ ועוד איך. סבע, שהגיע חד, ניצל הדיפה רעה של שטקוס וכבש מטווח אפס. כעבור עשר דקות אלחמיד הכפיל את היתרון לאחר הגבהה מדודה של מליקסון. מכאן והלאה החל פינג פונג שערים בין שתי הקבוצות ושינויי מומנטום  עד לסיום המחצית הראשונה. נס זמיר צימק בנגיחה, ומנגד ההגנה של חיפה נתפסה במערומיה כאשר כדור עומק שלכאורה נראה היה פשוט לבלימה, פגע בסויסטד והגיע לסבע שבישל לבן שהר אולי את השער הקל בקריירה, מול שער חשוף וקבע 3-1. מנגד. פעולה מצוינת נוספת של ורמוט פגשה את הראש של פלקושצ'נקו שנגח בעוצמה לפינה ולא השאיר להרוש שום סיכוי. 3-2. אתם מצליחים לעקוב? השער הבא שייך שוב לאלופת המדינה, כששוב ההגנה החיפאית מתבזה. באר שבע מצליחה לייצר יתרון מספרי כמעט בכל התקפה שלה, והפעם שהר בתפקיד המבשל להסלביינק. המחצית מסתיימת כשהתוצאה היא 4-2 מטורף לבאר שבע.


שטקוס בא בטענות להגנה שלו על רקע החגיגות של שחקני באר שבע (צילום: עדן שטרית)

נקודה מעניינת למחשבה היא, שחמישה מתוך ששת השערים שנכבשו במחצית הראשונה נכבשו בנגיחות! האם מדובר במגביהי כדור מוכשרים או נוגחים מצטיינים? האם מדובר בהגנות שמתקשות להסתדר עם כדורי גובה? או שמדובר בצירוף מקרים תלוש מהמציאות? מה שבטוח, צפינו במשחק הגנה כושל מהדרגה הגבוהה ביותר, בעיקר בשורותיה של הפועל חיפה, שנראתה כמו רכיכה לנוכח הקלות המחפירה בה ספגה את השערים, ושום מילה על גבריאל תמאש שחסר בעקבות ריבוי הצהובים.

מטבע הדברים, הקצב במחצית השנייה דעך, אך היא ללא ספק כללה את השינוי שמימר דרש בהפסקת המחצית. הפועל באר שבע הרגישה בנוח ובטוחה מספיק ביתרון הכפול שאיתו ירדה לחדר ההלבשה, מה שהתברר כטעות טקטית חמורה שעלתה לבכר וקבוצתו במשחק. במקום לחפש את השער הנוסף ולסיים את הסיפור עם ניצחון ענק, הקבוצה האורחת הצטופפה לאחור, התבטלה מבחינה התקפית ונתנה למארחת להכתיב את הקצב. זה עבד לה עד הדקה ה65, כשורמוט, מי שהוכתר על ידי הכרוז עם הקראת ההרכבים טרם המשחק כ"גיבור הדרבי", הוכיח שהוא שחקן מנוסה כשסחט בחוכמה את ההכשלה ברחבה משיר צדק, והעמיד את גל אראל על הנקודה הלבנה, שלא התבלבל וצימק ל4-3.

בשלב הזה הקהל החיפאי נכנס לאקסטזה והרגיש שהיוצרות עשויות להתהפך ואכן כך היה. הקהל דחף קדימה עד שבדקה ה-84, חדידה שנכנס כמחליף הכניס כדור עומק מפתיע לנס זמיר שהרשית פעם נוספת וחגג את הצמד בהורדת חולצה שהתקבלה בהבנה לכל הדעות.


שחקני חיפה ממהרים לחדש את המשחק עם כיבוש הפנדל (צילום: עדן שטרית)

שריקת הסיום קטעה הצגת כדורגל רבויה בשערים, מהנה לצופים וכזו שעוד ידובר בה רבות, אך עם לא מעט סיבות לדאגה עבור שני המאמנים, בעיקר לזה של הפועל באר שבע, שלא מצליחה להתרומם בניגוד למתחרה שלה על התואר מכבי ת"א, כשבמשחק המקביל מביסה בקלות את אשדוד ופותחת פער משמעותי בצמרת שיהיה קשה לגישור, בטח שלא במתכונת הנוכחית של האלופה. בסיום המשחק כשנשאל ברק בכר על הנושא טען כי "אחרי שני משחקים כאלה שאנחנו לא מנצחים, זה לא יהיה נכון להסתכל על המקום הראשון, צריך להרים את השחקנים ולראות איך אנחנו מנצחים את המשחק הבא. יש חוסר ביטחון בקבוצה, וכל אחד צריך לתת יותר בדקות קשות".

שרון מימר, המאמן המרוצה התייחס בסיום ואמר: "לצערי, באר שבע לא היו צריכים לעשות דברים מיוחדים כדי להבקיע את ארבעת השערים. במחצית המשחק דיברתי איתם על האנרגיות שהיו בדרבי, ביצענו שינויים טקטיים והתאמות אל מול המערך של באר שבע ולשמחתי זה הצליח".


הפועל חיפה חוגגת בסיום (צילום: עדן שטרית)


כותב הטור הנו סטודנט במכללת ספורט פאנל בקורס כתבי ספורט לפרטים על קורס כתבי ספורט לחץ כאן תגיות: #כתב_ספורט#כתב_ספורט #שדר_ספורט#שדר_ספורט #קורס_כתבי_ספורט#קורס_כתבי_ספורט #קורס_שדרי_ספורט#קורס_שדרי_ספורט #קורס_תקשורת_ספורט#קורס_תקשורת_ספורט #כדורגל#כדורגל #ספורט#ספורט #ליגת_העל#ליגת_העל #נדב_יעקבי#נדב_יעקבי #אורי_קופר#אורי_קופר #מנהלת_הליגות#מנהלת_הליגות #כדורסל#כדורסל #סקאוטינג#סקאוטינג #אנליסט_כדורגל#אנליסט_כדורגל #ניו_מדיה#ניו_מדיה #דוברות#דוברות #דיגיטל#דיגיטל #טניס#טניס #ערוץ_הספורט#ערוץ_הספורט #ONE#ONE #WALLA#WALLA #וואלה#וואלה #לימודים#לימודים #מכללה#מכללה #תקשורת#תקשורת #אצטדיון#אצטדיון72 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page