שאלות נפוצות

איזה קורסים יש לכם


ספורט פאנל מפעילה שלושה קורסים. - קורס כתבים ושדרי ספורט - מנהל מקצועי נדב יעקבי. - קורס דוברות ודיגיטל בשת"פ עם מנהלת הליגות בכדורגל . - קורס סקאוטינג ואנליסט כדורגל-מנהל מקצועי אורי קופר.
כמה זמן נמשך הקורס?


אם נאמר לכם שזה ארבעה וחצי חודשים, לא ממש נדייק כיוון שאנו נוטים תמיד להוסיף תכנים ושיעורים נוספים. גם שיעורי חוץ ופרקטיקה לא חסר. אבל אם ננסה לתת לזה מסגרת אז הקורסים אורכים בין ארבעה לחמישה חודשים תלוי בחגים ובלוח הזמנים של ליגת העל.
מה הימים והשעות?


קורס כתבים ושדרי ספורט מתקיים מידי יום שישי בין השעות 09:00-12:00 (שלוש פעמים בשנה) קורס דוברות ודיגיטל על מתכונת של פעם בשבוע בין השעות 18:00-21:00 בתל אביב (פעמיים בשנה) קורס סקאוטינג ואנליסטים במתכונת של פעם בשבוע (ארבע פעמים בשנה) לתאריכים מדוייקים יש ליצור קשר עם המכללה ב 1-599-50-2014
האם הקורס מוכר לפיקדון חיילים משוחררים?


בהחלט כן!
האם יש עבודה בתחום?


דבר ראשון, כן. דבר שני, לא נצא בהצהרות ונבטיח לכם דברים. לא כל אחד שלומד ארבע שנים משפטים נהיה עורך דין ולא כל מי שלומד מנהל עסקים הופך למנהל גדול. הכל תלוי בכם! אנחנו נלווה אתכם, נמליץ עליכם ונטווה עבורכם את הקשרים שלנו. המוטו הוא פשוט - מי שרעב יותר, מצליח יותר. ובנוסף לרצון הגדול שלכם המכללה מקיימת מספר שיתופי פעולה על מנת למצוא לכם עבודה. במהלך הקורס יגיע סגן עורך אתר ערוץ הספורט ויעביר סדנה לעריכת תוכן, מצטייני הסדנה יועברו לראיון עבודה אצל עורך אתר ערוץ הספורט ומשם הדרך לעבודה קצרה מאד.
עם מנהלת הליגה אנו מקיימים קשרים הדוקים ומשתפים פעולה. כמו כן, הסטודנטים שלנו כותבים באתר כבר במהלך הקורס ומקבלים חשיפה אדירה לעולם התוכן האינטרנטי. ספורט פאנל כבר הוציאה עשרות תלמידים שעובדים בתחום תקשורת הספורט בכל גופי תקשורת הספורט הקיימים. תלמדו ותרצו - השמיים הם הגבול.
עם מה יוצאים בסוף?


למידה, פרקטיקה, ניסיון וביטחון עצמי. מיד בתום הקורס תקבלו תעודת גמר החתומה ע"י מכללת ספורט פאנל ומנהלה המקצועי נדב יעקבי . בנוסף תקבלו דיסק און קי אישי ובו כל הביצועים שלכם במהלך הקורס. הדיסק און קי ישמש כקורות חיים ויזואליים עבורכם. איך אומרים? "טוב מראה עיניים" . תלמידי קורס דוברות ודיגיטל יצאו עם תעודה חתומה של מנהלת הליגות והמכללה האקדמית "קי", כמו כן המצטיינים יגיעו לראיון עבודה באחת מקבוצות ליגת העל והלאומית. תלמידי קורס הסקאוטינג יצאו אף הם עם תעודה חתומה ע"י מנהלת הליגות והמכללה והמתאימים יצאו לסטאז' במועדני ליגת העל, הלאומית והנוער.
אתם מתהדרים בפרטיקה, מה זה אומר?


אנחנו מאמינים בעשייה מן הרגע הראשון. הרצאות זה מעולה, מעשיר וכיף לשמוע, אבל אם לא תתנסו, לא תדעו. הפרקטיקה כוללת שידור משחק לייב ברדיו באצטדיון סמי עופר, סיור באולפן ליגת האלופות הכולל הרצאה של נדב יעקבי ואבי מלר על הכנת תיק שדר לקראת משחק, הגשה באולפן טלוויזיה מקצועי והגשת תכנית רדיו לייב . מעבר לכך, מהשבוע השני תמצאו את עצמכם יושבים ביציעי העיתונאים במגרשים השונים ברחבי הארץ ,תשמשו ככתבים לכל דבר ועניין וגם נמליץ עליכם יחד עם המנהלת בקורס הדוברות והדיגיטל לקבוצות ליגת העל והלאומית. כמו כן תעבירו דיווחים חיים מהשטח וראיונות עם מאמנים ושחקנים. גם בקורס הסקאוטינג נשלח אתכם למגרשים, תתנסו בתוכנות הכי חדשות שקיימות בעולם, תנתחו שחקנים, קבוצות ומאמנים
מה נלמד בשיעורים


מיד עם תחילת הקורס, כל אחד מכם יקבל סילבוס מפורט עם תוכן השיעורים והתאריכים. תוכנית הלימודים שלנו בנויה באופן מדורג לקורסים השונים. כתבים ושדרים: נתחיל בעיתונות כתובה, לאחר מכן נתמקד בשידור רדיו. בשיעורים הבאים נעסוק בקריינות, תסריטאות טלוויזיונית, נצא לשטח ונעסוק בהגשת פאנלים ברדיו ובטלוויזיה.
מדוע צריך מבדקי התאמה


קלישאתי ככל שזה ישמע, לא כל אחד נכנס. הקורס שלנו יחיד מסוגו ותצטרכו לעבור מבחן ידע בספורט. המבחן ברמה סבירה, אבל יכול להוות אינדיקציה לעולם התוכן אליו אתם הולכים להכנס. מעבר למבחן הידע, נרצה שתכתבו לנו טור קצר על כל נושא בתחום הספורט שבו תבחרו. הטור צריך להיות 150 מילה בערך עם כותרת מתאימה. המבדק עצמו, יעזור לנו לכוון אתכם באופן אישי במהלך תקופת הלימודים.